simple website templates
Mobirise

Vyhledávání

hledejte efektivně

Vyzkoušejte vyhledávání nejen v metadatech, ale také v obsahu a v plných textech. Získáte jiné výsledky než v běžných katalozích knihoven. 

Mobirise

Najdete zejména knihy, časopisy, články, normy, patenty, legislativu a další dokumenty ve fondech českých knihoven, které jsou zapojeny do portálu Knihovny.cz. 

Mobirise

Zde najdete zejména zahraniční odborné články, knihy a sborníky z konferencí, které se nacházejí ve významných světových databázích.

Hlavní funkce

Stejně jako jiné systémy umíme vyhledávat v jednotlivých polích záznamů. Hledat lze v názvech, autorech, tématech a dalších údajích, které jsou k dipozici. Při zadání dotazu do formuláře se zobrazí našeptávač. K dispozici je také pokročilé vyhledávání

U záznamů bývají k dispozici obsahy, proto je indexujeme a umožňujeme v nich vyhledávat. U některých dokumentů máme také plné texty. V takovém případě je prohledáváme také. Můžete tím získat jiné a přesnější výsledky na váš vyhledávací dotaz.

U výsledků vyhledávání zobrazujeme v levé části filtry, kterými si výsledky můžete dále omezovat. Filtrovat lze třeba na témata, typy dokumentů, plné texty nebo na knihovny, které mají dokumenty ve svých fondech.

Na portálu využíváme Soubor národních autorit, který buduje Národní knihovna, kde se shromažďují informace o autorech. Díky tomu na portálu získáte základní informace o autorech a můžete si také zobrazit seznam jejich děl. Podrobněji je tato funkce popsána ve videu. Tato funkce je dostupná pouze v českých zdrojích.

Chcete vědět, co o vybraném autorovi napsali jiní? V detailu autora stačí kliknout na odkaz Zobrazit informace o dané osobě. Podrobnějí je tato funkce ukázána ve videu. Tato funkce je dostupná pouze v českých zdrojích.

Připravili jsme pro vás k vyhledávání

VIDEONÁVODY

Práce s autory

Na portálu si můžete přečíst nejen informace o autorech, ale také si zobrazit jejich díla a dokonce na jedno kliknutí získat seznam publikací, kteří o autorovi píší. To lze skvěle využít např. při rešerších. Podívejte se na video, kde je tato funkce popsána.

Provozuje

Moravská zemská knihovna
Kounicova 65a
601 87 Brno

Kontakty

Email: mail@knihovny.cz
Web: https://www.knihovny.cz