Služba Získej

knihu vám seženeme

Prostřednictvím služby ZÍSKEJ vám zajistíme knihu z jiné knihovny. Objednáte si ji pohodlně z domova přes portál Knihovny.cz a po pár dnech si ji vyzvednete ve vaší knihovně. Na stejném místě ji po měsíci zase vrátíte. Cena služby je 70 Kč.

Jak služba funguje

Krok 1

VYHLEDAT DOKUMENT

Řekněte nám, jakou knihu potřebujete
Na portálu Knihovny.cz vyhledejte knihu nebo jiný dokument, který si chcete prostřednictvím služby Získej objednat. Zobrazte si detail záznamu a klikněte na záložku Služba Získej.

Krok 2

OBJEDNAT DOKUMENT

Přihlaste se a vyplňte objednávku
Na záložce Služba Získej je tlačítko pro přihlášení. Přihlaste se přihlašovacími údaji vaší knihovny. Doplňte údaje a klikněte na Objednat. Budete přesměrováni na platební bránu.

Krok 3

VYZVEDNOUT DOKUMENT

Knihu si vyzvednete ve vaší knihovně
Po zaplacení a vyřízení objednávky je kniha dopravena do vaší knihovny. Jakmile bude připravena k vypůjčení, přijde vám e-mail. Pro vyzvednutí potřebujete průkaz do knihovny. Spravovat své objednávky a sledovat jejich stav můžete ve svém účtu na Knihovny.cz.

Krok 4

VRÁTIT DOKUMENT

Knihu vrátíte do své knihovny
Pro službu Získej platí stejná pravidla jako pro ostatní výpůjčky ve vaší knihovně. Knihy se půjčují standardně na měsíc (nebo dle pravidel, které stanovila domovská knihovna), poté knihu vraťte do vaší knihovny. Ta zajistí její zaslání zpět domovské knihovně.

Službu Získej provozují

Služba ZÍSKEJ je národní platforma pro snadné poskytování dokumentů z fondů knihoven. Nabízí uživatelům možnost objednat si knihu či dokument z jiné knihovny a sledovat stav objednávky. Službu provozuje Národní technická knihovna v Praze, pro uživatele je přístupná prostřednictvím portálu Knihovny.cz.

Portál Knihovny.cz poskytuje jednotný přístup ke službám českých knihoven. Jednou z implementovaných služeb je i Získej. Přes Knihovny.cz si tak uživatelé mohou objednávat dokumenty a sledovat stav svých objednávek prostřednictvím čtenářského konta. Portál provozuje Moravská zemská knihovna v Brně.

Přesunout se na začátek