Citace

bez práce

Nevíte jak správně citovat dokumenty? Na portálu máme u záznamů citace dle normy ČSN ISO 690 a přepnout si je můžete i do dalších stylů. Samozřejmostí je pak export do jiných citačních manažerů.

Fungování citací na portálu Knihovny.cz?

Pokud si na portálu propojíte knihovny, v nichž máte registraci, pak získáte kompletní správu svých účtů z jednoho místa. Podmínkou je, že knihovna musí být zapojená do portálu. Nabízíme přehled toho, co po přihlášení do svého účtu na Knihovny.cz můžete dělat:

Zobrazení citace

Ve vyhledávání v českých zdrojích lze u každého dokumentu v jeho detailu zobrazit citaci dle normy ČSN ISO 690. Citaci najdete pod odkazem Zobrazit citace.

Citační styl

Citaci lze přepnout do dalších deseti citačních stylů (např. APA, MLA, IEEE, CSE a další). Vyberte z nabídky požadovaný styl a citace se zobrazí dle jeho pravidel.

Export CitacePRO

U citace je tlačítko s logem Citace PRO. Pokud na něj kliknete, záznam se uloží do tohoto citačního manažeru. Podmínkou je, že máte na Citace PRO registraci.

Další exporty

Citaci lze exportovat i do jiných citačních manažerů. Vyberete záznamy a kliknete na tlačítko Export. Následně vyberte formát RIS a výsledný soubor nahrajte do vašeho citačního manažeru.

Kde najdu citaci?

V detailu záznamu se v pravém sloupci nachází odkaz Zobrazit citace.

Přesunout se na začátek