O portálu

Knihovny.cz

Portál poskytuje jednotný přístup ke službám českých knihoven přes internet. Hlavní funkcí je prohledávání katalogů všech zapojených knihoven z jediného vyhledávacího řádku.

Cíle portálu

Usilujeme o to, abyste mohli provádět tytéž úkony, které umožňují systémy jednotlivých knihoven, tedy vyhledávat v publikacích knihoven, rezervovat vypůjčené knihy a objednávat publikace ze skladu, prodlužovat výpůjčky nebo sledovat své upomínky.

U některých knihoven je také možná nějaká forma online registrace nebo předregistrace, zaplacení poplatků a pokut, fulltextové vyhledávání v elektronických informačních zdrojích a případně stahování nebo jejich další způsoby užití.

Unikátní funkcí je bezesporu možnost propojit si více knihoven, které navštěvujete, a spravovat je z jednoho rozhraní. Nechybí ani možnost generovat si citace v různých citačních stylech, ukládat si vyhledávací dotazy a oblíbené publikace, sledovat knižní trendy, čtenářské inspirace mnoho dalšího.

K dispozici je také adresář českých knihoven, kde kromě kontaktních údajů naleznete i služby, které daná knihovna nabízí, a odkaz na mapu s umístěním knihovny.

Na portálu provozujeme také tzv. centrální index, který umožňuje vyhledávat v zahraničních licencovaných zdrojích.

Provozovatel portálu

Provozovatelem portálu je Moravská zemská knihovna v BrněNa jeho provozu se podílejí české knihovny, které poskytují svůj obsah a služby, za což jim touto cestou děkujeme.

Přesunout se na začátek