Mobirise

Služba Získej

knihu vám seženeme

Prostřednictvím služby ZÍSKEJ vám zajistíme knihu z jiné knihovny. Objednáte si ji pohodlně z domova přes portál Knihovny.cz a po pár dnech si ji vyzvednete ve vaší knihovně. Na stejném místě ji po měsíci zase vrátíte. Cena služby je 70 Kč.

Jak služba funguje

Mobirise

1. krok

Vyhledat dokument

Řekněte nám, jakou knihu potřebujete
Na portálu Knihovny.cz vyhledejte knihu nebo jiný dokument, který si chcete prostřednictvím služby Získej objednat. Zobrazte si detail záznamu a klikněte na záložku Služba Získej.

Mobirise

2. krok

Objednat dokument

Přihlaste se a vyplňte objednávku
Na záložce Služba Získej je tlačítko pro přihlášení. Přihlaste se do vaší knihovny.*) Poté klikněte na tlačítko objednat a odešlete objednávkový formulář. Budete přesměrováni na platební bránu. Zaplatit lze platební kartou. Cena služby je 70 Kč. V ceně je započítáno poštovné při předávání dokumentu mezi knihovnami (cesta tam a zpět).

*) Pokud vaše knihovna není na seznamu u přihlašování, nelze objednávku realizovat. Aktuálně službu nabízí přes 30 knihoven.

Mobirise

3. krok

Vyzvednout dokument

Knihu si vyzvednete ve vaší knihovně
Po zaplacení a vyřízení objednávky je kniha dopravena do vaší knihovny. Jakmile pro vás bude kniha připravena, přijde vám email. Pro vyzvednutí potřebujete průkaz do knihovny. Spravovat své objednávky a sledovat jejich stav můžete ve svém účtu na Knihovny.cz.

Mobirise

4. krok

Vrátit dokument

Knihu vrátíte do své knihovny
Pro službu Získej platí stejná pravidla jako pro ostatní výpůjčky. Knihy se půjčují standardně na měsíc, poté knihu vraťte do vaší knihovny. Ta zajistí její zaslání zpět domovské knihovně.

Službu Získej provozují

Mobirise

Služba ZÍSKEJ je národní platforma pro snadné poskytování dokumentů z fondů knihoven. Nabízí uživatelům možnost objednat si knihu či dokument z jiné knihovny a sledovat stav objednávky. Službu provozuje Národní technická knihovna v Praze, pro uživatele je přístupná prostřednictvím portálu Knihovny.cz.

Mobirise

Portál Knihovny.cz poskytuje jednotný přístup ke službám českých knihoven. Jednou z implementovaných služeb je i Získej. Přes Knihovny.cz si tak uživatelé mohou objednávat dokumenty a sledovat stav svých objednávek prostředictvím čtenářského konta. Portál provozuje Moravská zemská knihovna v Brně.

Provozuje

Moravská zemská knihovna
Kounicova 65a
601 87 Brno

Kontakty

Email: mail@knihovny.cz
Web: https://www.knihovny.cz                 

Website was built with Mobirise template