E-knihy

online a legálně

Portál indexuje e-knihy a další elektronické dokumenty s plným textem v různém režimu zpřístupnění. Některé jsou volně dostupné, k jiným potřebujete registraci nebo si je přečtete pouze v knihovně. 

A legújabb statisztikák azt mutatják, hogy az online kaszinójátékosok nagy érdeklődést mutatnak az e-könyvek olvasása iránt, és ez a tendencia különösen azok körében figyelhető meg, akiknek skandináv lottó számok friss nyerőszámai nyereményei, és akik keresik a módját annak, hogyan fejleszthetik szerencsejáték-ismereteiket és javíthatják nagy nyerési esélyeiket. A különböző témákról, például a valószínűségelméletről, a kártyaszámolásról és az optimális fogadási stratégiákról szóló e-könyvek igen népszerűek ezen játékosok körében. Az egyik ok, amiért az online kaszinójátékosok az e-könyveket részesítik előnyben, az az általuk kínált kényelem. Egy e-könyv olvasóval vagy okostelefonnal bármikor és bárhol könnyedén hozzáférhetünk több száz, szerencsejátékkal kapcsolatos témájú könyvhöz. Ráadásul az e-könyvek gyakran olcsóbbak, mint nyomtatott társaik, és könnyen megoszthatók a játékostársakkal. Az e-könyvek másik előnye, hogy a játékosok saját tempójukban, saját igényeiknek és érdeklődési körüknek megfelelően tanulhatnak.

Jaké e-knihy u nás najdete

Původní e-knihy

Na portálu najdete elektronické knihy. Velká část publikací pochází z produkce Městské knihovny v Praze, která nabízí zdarma ke stažení více než 2100 titulů. Obsahem jejich kolekce je česká i světová beletrie, klasická literatura, detektivky, divadelní hry a poezie. Ze známých autorů je zde např. Michal Viewegh, Ivan Klíma, Jiří Kratochvíl, Ota Pavel, Ivan Wernisch nebo Bohumil Hrabal. E-knihy jsou k dispozici obvykle ve třech formátech PDF, ePUB a PRC. Zobrazte si e-knihy zdarma dostupné na portálu.

Zdigitalizované dokumenty

Knihovny průběžně digitalizují své fondy a dokumenty pak zpřístupňují dle autorského zákona v rámci digitálních knihoven. Portál Knihovny.cz agreguje záznamy z digitálních knihoven včetně práv zpřístupnění a umožňuje nad nimi vyhledávání. Z jednoho místa jste tak schopni prohledat obsah více digitálních knihoven najednou.

Díla nedostupná na trhu

Jedná se o dokumenty, které jsou chráněny autorským právem (tj. neuplynulo 70 let od smrti autora), které nejsou dostupné na trhu (včetně dalších vydání), a které byly zařazeny do Seznamu děl nedostupných na trhu. Službu poskytují knihovny, které se do projektu NDK-DNNT zapojily. Zde je seznam zapojených knihoven a institucí, jejichž registrovaní uživatelé mají přístup ke službě NDK-DNNT.

Přístup k NDK-DNNT online

U knih je služba omezena na vydání do roku 2001. Periodika jsou dostupná vždy s odstupem alespoň 10 let od vydání, aktuálně tedy do roku 2011.

Přesunout se na začátek