12 možností využití portálu pro pedagogy

2. Naučte své studenty vyhledávat

Používají vaši studenti pro své práce převážně Google a Wikipedii? Trápí vás, že neumí pracovat s jinými zdroji? Naučte je využívat knihovny a jejich fondy prostřednictvím portálu Knihovny.cz. Díky jeho přehlednosti a uživatelské přívětivosti je portál ideálním nástrojem pro vypracování úkolů, jako je například vyhledání dokumentů pro odbornou práci (rešerše). Můžete studentům představit portál jako základní databázi, kde se naučí vyhledávat potřebné zdroje. Ukažte jim, jak vybírat z nalezených dokumentů ty relevantní, tedy jak kriticky hodnotit zdroje a nacházet kvalitní informace. Tyto klíčové dovednosti informační gramotnosti pak studenti využijí nejen v dalším studiu, ale i ve svém profesním životě.

Přesunout se na začátek